Työt vie suurimman osan ajasta ja onkin vieny koko kesän. Lukeminen pitäisi aloittaa pian ja kun säät lämpenee ja helteet alkaa ollaan suunniteltu perheen kanssa että mennään Särkänniemeen sekä muutamaks päiväks hiekkasärkille Kalajoelle. Sitten pitäis nähdä sukulaisii ja kavereita ja ihan vaan olla.
Osteri-Ossi Faniklubin jäsen #35 BFF:sTurskajaRopsu♥
Tänä kesänä ehdin työn ohessa lomaillakin, sillä töitä ei ole joka päivä. Ihan kiva viettää vaihteeksi tällainen kesä, sillä edellisvuosien kesät ovat menneet pitkälti töitä tehdessä, eikä muuta ole oikein jaksanut tai ehtinyt tehdä.
Vaahtera Herrasmies -Klubin arvostettu jäsen
Osteri-Ossi Faniklubin jäsen #9 Madin Faniclubin (#9) jäsen
Minulla alkoi kesäloma eilen ja nyt on krapula. Toivottavasti ei mene koko loma ryyppäämiseen. Ohjelmaa kyllä riittää lomalla, mummin 75-vuotisjuhlat, serkun häät, Wanajafestareilla olisi tarkoitus käydä, samoin huvipuistossa. Tällä hetkellä on todella vaikea uskoa että loma on todellakin alkanut, mutta eiköhän sitä viimeistään ensi viikolla herää todellisuuteen
Kesälomat lusittu, tänään oli eka työpäivä lomien jälkeen. Mitä jäi käteen lomasta:
- Mummin 75-vuotiskahvittelujuhlat
- Serkun häät
- Viikonloppu maaseudulla "lapsuudenkodissa"
- Wanaja-festarit
- Särkänniemi
- Kaverin mökillä käyminen
- Muutamat tenniksenpeluut
Kyllähän tuosta sittenkin sai enemmän irti kuin mitä alunperin pelkäsi. Ei mennyt koko loma ryyppäämiseen niinkuin pelkäsin, 9 ryyppypäivää riitti tällä kertaa