Salkkareista yleisesti TV-tahtiin. Juonipaljastukset kuuluvat eri kategoriaan, ei niitä tänne. Kirjaudu foorumille nähdäksesi alueen juonipaljastuksille ja spekulaatioille.
Torsti kirjoitti:Joonatan on noussut parhaaksi hahmoksi. Ikäisekseen erittäin hyvä näyttelijä, hyvät ilmeet ja eleet, hyviä repliikkejä, sopivan kiinnostava muttei yhtään ärsyttävä hahmo. Hienoa!
Tuo on totta, mutta siltikkiin Lasse pitää ehdottomasti parhaan näyttelijän titteliä!
Et opi kokemuksen kautta mitään. Opit vain pohtimalla kokemuksia.
Torsti kirjoitti:Joonatan on noussut parhaaksi hahmoksi. Ikäisekseen erittäin hyvä näyttelijä, hyvät ilmeet ja eleet, hyviä repliikkejä, sopivan kiinnostava muttei yhtään ärsyttävä hahmo. Hienoa!
Joonatan on minustakin erittäin hyvä hahmo. Näyttelijä on kehittynyt paljon sarjassa olonsa aikana ja hahmokin on muuttunut mielenkiintoiseksi.
Vaahtera Herrasmies -Klubin arvostettu jäsen
Osteri-Ossi Faniklubin jäsen #9 Madin Faniclubin (#9) jäsen
Jatketaan samoilla linjoilla. Joonatanin roolihahmo on muuttunut mielenkiintoisemmaksi siinä samalla kun näyttelijä on kehittynyt. Aluksi pidin Joonatania jopa ärsyttävänä hahmona, mutta viimeisen vuoden aikana hänestä on tullut yksi lempihahmoistani ja on nykyään yksi sarjan tärkeimmistä hahmoista. Hahmoilla joista pidän on kuitenkin tämä ikävä tapa poistua sarjasta. Toivon todellakin että Joonatan ei poistu sarjasta vielä pitkään aikaan.
Paras hahmoista on mielestäni Peppi. Siihen pystyn samaistumaan kaikista eniten. Ärsyttävimmät hahmot on Sampo ja Isabella. Sampo työntää nokkansa aina Pepin asioihin ja Isabella juonittelee kaikkensa että saisi Amandan itselleen.
Peppi&Oona_fan kirjoitti:Paras hahmoista on mielestäni Peppi. Siihen pystyn samaistumaan kaikista eniten. Ärsyttävimmät hahmot on Sampo ja Isabella. Sampo työntää nokkansa aina Pepin asioihin ja Isabella juonittelee kaikkensa että saisi Amandan itselleen.
Sori ennakkoluuloista, mutta osaan kuvitella minkä ikäinen kirjoittaja tuon nickin takana on. Ja suurinosa sen ikäluokan kirjoittajista on juuri tuota mieltä kieroilijoista, etenkin Isabellasta ja Sarasta. Kuka jaksaisi seurata sarjaa jossa illasta toiseen olisi vain ihmissuhdedraamaa. En minä ainakaan.
Isabella kuuluukin yksiin suosikkihahmoistani. Parhaimmistoon kuuluu myös Lasse ja Paula, ammattitaitoista näyttelyä. Myös muut pitempään sarjassa olleet osaa hommansa, mitä ei voi sanoa uusista - vaikka suurinosa kehittyykin ihan kelpo näyttelijöiksi ajankuluessa. Tosin Cindy on yllättävänki hyvä verrattuna siihen että näyttelijällä ei ollu aikasempaa näyttelijäkokemusta, mitä muka Tuukan näyttelijällä oli? Ei uskoisi.
We are sistas, we stand together ♥ Turksa, JAPP, Burnis
Tosi monet on hyviä, mutta parhaita ovat ehkä Joonatan, Stubastian ja Heidi.
Joonatan on tosi kiva hahmo, ainakin silloin kun ei vikise koko ajan. Mennyt parempaan suuntaan Juulian kuoleman jälkeen.
Sebastian taas on kiva, mutta silti kiinnostava.
Heidistä taas pidän ehkä siksi, että en pidä kovinkaan paljon Pepistä tai Nikosta, ja muita teinejä ei ole.
Ja Heidi on pirteä ja järkevä, toisin kuin esimerkiksi Peppi.
Tällä hetkellä pidän joonatania parhaana hahmona, huolimatta siitä sen luonteesta se ei ole mua koskaan ärsyttänyt. Toisena tulee edelleen sebastian, sopivan rento äijä. Kolmantena sitten jiri, sekin ihan rento.
Paras hahmo on ollut mielestäni Camilla. Ihan hyvännäköinen blondi, joka jo muutenkin näyttää hieman häijyltä ja onkin sitä. Sopivan kiero hahmo, mutta ei kuitenkaan läpeensä paha. Isabella on hyvä Camillan korvike.
Ismo on kestosuosikki, koska juonikuviot on mielenkiintoisia, ei pelkkää rakkauspaskaa.
Ensimmäisen sijan kyllä vie ismo laitela. Remixit oli kyllä hauskoja mut valintani ei tullu niiden takia. Ismolaitela on ollut monenmoisessa liemessä, mutta kuitenkin aina päässyt jaloilleen. Pidän ismosta nykyään, koska hän on tuollainen iloinen, positiivinen ja kaikkien kaveri.
Toisen sijan nappaa Lasse. Lasse on tuollainen perussuomalainen ja heittää kaikkea tyhmää läppää. Ja Lasella on paljon legendaarisia lausahduksia.
tuomsa kirjoitti:Ensimmäisen sijan kyllä vie ismo laitela. Remixit oli kyllä hauskoja mut valintani ei tullu niiden takia. Ismolaitela on ollut monenmoisessa liemessä, mutta kuitenkin aina päässyt jaloilleen. Pidän ismosta nykyään, koska hän on tuollainen iloinen, positiivinen ja kaikkien kaveri.
Juuri näin. Ismo on täydellinen esimerkki ihmisestä, joka ei anna periksi ja siksi niin hyvä hahmo. Niin, ja onhan hän sympaattinen kaveri.
tuomsa kirjoitti:Toisen sijan nappaa Lasse. Lasse on tuollainen perussuomalainen ja heittää kaikkea tyhmää läppää. Ja Lasella on paljon legendaarisia lausahduksia.
Myös Lasse on koko olemuksensa ansiosta loistava hahmo. Kohtauksissa, joissa Lasse esiintyy, saa usein nauraa.
Vaahtera Herrasmies -Klubin arvostettu jäsen
Osteri-Ossi Faniklubin jäsen #9 Madin Faniclubin (#9) jäsen
IPIMALLU kirjoitti:Ulla on hyvä. Mut miks tänään tuli kaks mainoskatkoo?
Otetaanpa aihe kiinni vaikka täysin väärä topic tälle kysymykselle on.
Eli siis tietääkseni Maikkari on lisännyt mainoskatkojen määrää mutta myös lyhentänyt niitä. Eli tässä(kin) asiassa on otettu mallia Amerikasta, jossa tälläinen käytäntö on ollut jo pitkään. Eli koskee yleisesti koko Maikkarin ohjelmistoa, eikä vain Salkkareita ja näin tämän luulisi jatkuvan kun kerta alkuun on jo päästy. Tiedä sitten, onko tälläinen uudistus hyvä vai huono. Asia onkin melkolailla jokaisen oma mielipide.